Nasze Dzieciństwo

Zapraszam do najnowszej bajki od Cioci Leosi i Myśli Pozytywne! 

Nasze Dzieciństwo

-to bajka o dziecięcych marzeniach, które przenoszą w kosmos! I to dosłownie! O tym, że warto pielęgnować wspomnienia i umieć się bawić przez całe życie. Są też dziecięce piosenki, które wpadają w ucho i zmuszają do mimowolnego uśmiechu ! 🙂

Rodzicu, daj się ponieść dziecięcym fantazjom i unieś się do gwiazd!

Nagrywana z dziećmi z Szkoły Podstawowej nr 85 im .Benito Juareza w Warszawie, w studio radiowym Wnet, na Starówce. To była niesamowita przygoda!

Co nam dają wspomnienia z dzieciństwa?

Najważniejsze, aby mieć co wspominać i to dobrze, z uśmiechem w myślach. Często mówi się, że lepiej coś zrobić i mieć wspomnienia, niż nic nie zrobić i żałować. Dzieci nie myślą o skutkach, nie analizują każdego ruchu i wyboru. Kierują się intuicją, na której my, dorośli nie polegamy już tak często.

Wspomnienia z naszego dzieciństwa mogą przypomnieć nam kim jesteśmy naprawdę, i jakie mieliśmy marzenia oraz jakimi ideałami kierowaliśmy się na początku naszej drogi. Często są to nasze pierwsze, wielkie wydarzenia w życiu: urodziny, święta, nauka jazdy na rowerze, a niekiedy wymarzone prezenty… A czasem zwyczajne sytuacje, które się powtarzały i utkwiły nam w pamięci razem z dźwiękiem, jak furgonetka z lodami, alarm budzika naszego brata, dźwięk gry wideo lub zapach zupy pomidorowej w poniedziałek i smak czekoladowych Irysów. To zostaje z nami i tworzy obraz, do którego powracamy, aby nie zagubić własnego ja. Pozwólmy naszym dzieciom mieć różne, pełne doznań i codzienności wspomnienia.

Cała bajka, czyli słuchowisko z ilustracjami od Aleksandry Czekaj, dostępne za darmo tutaj:

Nasze Dzieciństwo

oraz tutaj:

Ciocia Leosia na Spotify

Bo warto słuchać bajek razem z dziećmi, w drodze do domu, na wakacjach, przed snem lub w czasie chorób.

Przy współpracy z Muduko zapraszamy do zakupu gier planszowych, z naszym kodem BAJANIE 20% rabatu!

 

Bawcie się dobrze!

~Ciocia Leosia

 

Jeśli podoba się Tobie, to co tworzę, będę wdzięczna za postawienie kawki pod tym linkiem (bezpieczne wspieranie Autorów):

https://buycoffee.to/ciocia-leosia

Nasze Dzieciństwo

#słuchowisko #bajkidladzieci #naszedzieciństwo

 

 

 

Facebook

Dodaj komentarz

Krótko o mnie

Mój pseudonim literacki Ciocia Leosia zainspirował mnie do działania pod tą nazwą w świecie wirtualnym.  Piszę i ćwiczę, to moje działania na rzecz dobrego samopoczucia. 

Najnowsze posty

  “Sowi smutek”  (Bajkę może