Rodzicu, szczęśliwego Nowego Roku 2023 !

Wszystkiego najlepszego z okazji Nowego Roku 2023 !

Rodzice, rozpoczęliśmy kolejny piękny wspólny rok, a nasze dzieci są coraz starsze 🙂

Życzmy zatem sobie zdrowia, bo to najważniejsze, spokoju ducha i dobrych relacji z ludźmi wokół. Niech pomyślność i szczęście będzie nam towarzyszyć przez cały 2023 rok. To tak wiele i zarazem niewiele dni, aby móc spełnić swoje marzenia, zrealizować cele i być po prostu obecnym przy dzieciach, zadowolonym rodzicem (a to najtrudniejsze zadanie). Będzie to kolejny rok pełen wyzwań, dlatego bądźmy cierpliwi i wytrwali w rodzicielstwie.

Jak często powtarzane jest, że udane życie zależy od osób, którymi się otaczamy i współżyjemy. Przekazujemy sobie nawzajem energię bądź ją odbieramy. Poprzedni rok, już ten stary 2022, nauczył mnie czegoś bardzo ważnego. Nigdy nie można robić wszystkiego i wszystkim pomóc, nawet jeśli bardzo się chce, to najważniejszy jest twój wewnętrzny spokój. Otóż musimy potrafić powiedzieć „nie” osobom, być asertywnym dorosłym. Umieć powiedzieć „nie” innym dorosłym oraz dzieciom, wiedzieć kiedy możemy pomóc, i tego naprawdę chcemy. Nie poświęcając swoich sił i czasu nie zdobędziemy swoich celów.  Jednak, jeśli będziemy zużywać wszystkie swoje siły na coś, co nam zupełnie jest obce to będziemy bardziej zmęczeni, sfrustrowani i niezadowoleni. Dlatego omijajmy ludzi, którzy są jak wampiry i wysysają naszą energię, wielkim łukiem. A tych, których kochamy i dla nich się poświęcamy otoczmy szczególną opieką.

 

Niech ten rok 2023 będzie naszym rokiem bliskości !

 

Szczęśliwego i dobrego Nowego Roku,

~Ciocia Leosia

 

 

Facebook

Dodaj komentarz

Krótko o mnie

Mój pseudonim literacki Ciocia Leosia zainspirował mnie do działania pod tą nazwą w świecie wirtualnym.  Piszę i ćwiczę, to moje działania na rzecz dobrego samopoczucia. 

Najnowsze posty

  “Sowi smutek”  (Bajkę może