Sensoryczne zabawy

Mąka, ryż, woda

Nie wiesz co zrobić z dziećmi podczas robienia obiadu? 

sensoryczne zabawy
Zabawa z córką w mące

 

To proste – włącz je do aktywnego pomagania. Mogą obrać, pokroić, wrzucić lub wymieszać. Mają konkretne zadanie, uwierz w ich siłę! Tak, wiem… łatwo się pisze, ale jeśli mają poniżej 3 lat? I nie operują nożem, a mieszając wszystko wyrzucają?

Stwórz im przestrzeń – niewielką – do robienia rzeczy z tego co masz pod ręką.

Weź pustą butelkę (np. po wodzie) ryż, groch, makaron i daj dziecku poznać ich teksturę (uważaj, bo może zjeść na surowo!:) ).

Dodaj do tego brokat albo coś co się mieni/ błyszczy i wrzuć do butelki. Dziecko też wrzuca do małej, przezroczystej butelki. Jaka zabawa! Zakręcasz i masz grzechotkę, kolorowa w środku i hałasująca. A tobie może posłużyć później jako masażer – roler do nóg.

Po zabawie z butelką zawsze możesz wykorzystać te produkty (ryż, makaron, groch) do kolejnych zabaw, np. malowania lub wkładania do domowej piankoliny (o niej dowiesz się w innym poście 🙂

To prawda, dzieci szybko się nudzą, ale lubią poznawać świat, w którym żyją. Dlatego poświęć chwilę na zabawę, daj im poszaleć w garnkach, niech zobaczą jak się rozwiesza pranie i tak dalej. A tymi małymi krokami uczą się samodzielności.

 

Dobrego dnia!

 

~Ciocia Leosia

 

 

Facebook

Ten post ma 2 komentarzy

  1. Photopolis

    Świetny artykuł. W trakcie poszukiwania w sieci potrzebnych informacji znalazłam ten artykuł. Wielu osobom wydaje się, że posiadają odpowiednią wiedzę na poruszany przez siebie temat, ale często tak nie jest. Stąd też moje ogromne zaskoczenie. Czuję, że chyba powinienem wyrazić uznanie za Twój trud. Zdecydowanie będę rekomendował to miejsce i częściej odwiedzał, żeby zobaczyć nowe artykuły.

    1. Patrycja Stenka

      Bardzo dziękuję za podzielenie się swoją opinią i przemyśleniami. To wiele dla mnie znaczy! Zapraszam Cię na moją stronę, częściej, zwłaszcza do sektora zabaw i bajek, które uczą emocji, ekologii i przyjaźni. Dziękuję za rekomendację! Przesyłam wirtualnego żółwika i pozytywne myśli. Serdeczności! 🙂

Dodaj komentarz

Krótko o mnie

Mój pseudonim literacki Ciocia Leosia zainspirował mnie do działania pod tą nazwą w świecie wirtualnym.  Piszę i ćwiczę, to moje działania na rzecz dobrego samopoczucia. 

Najnowsze posty

  “Sowi smutek”  (Bajkę może