Sensoryczne zabawy

Mąka, ryż, woda

Nie wiesz co zrobić z dziećmi podczas robienia obiadu? 

sensoryczne zabawy
Zabawa z córką w mące

 

To proste – włącz je do aktywnego pomagania. Mogą obrać, pokroić, wrzucić lub wymieszać. Mają konkretne zadanie, uwierz w ich siłę! Tak, wiem… łatwo się pisze, ale jeśli mają poniżej 3 lat? I nie operują nożem, a mieszając wszystko wyrzucają?

Stwórz im przestrzeń – niewielką – do robienia rzeczy z tego co masz pod ręką.

Weź pustą butelkę (np. po wodzie) ryż, groch, makaron i daj dziecku poznać ich teksturę (uważaj, bo może zjeść na surowo!:) ).

Dodaj do tego brokat albo coś co się mieni/ błyszczy i wrzuć do butelki. Dziecko też wrzuca do małej, przezroczystej butelki. Jaka zabawa! Zakręcasz i masz grzechotkę, kolorowa w środku i hałasująca. A tobie może posłużyć później jako masażer – roler do nóg.

Po zabawie z butelką zawsze możesz wykorzystać te produkty (ryż, makaron, groch) do kolejnych zabaw, np. malowania lub wkładania do domowej piankoliny (o niej dowiesz się w innym poście 🙂

To prawda, dzieci szybko się nudzą, ale lubią poznawać świat, w którym żyją. Dlatego poświęć chwilę na zabawę, daj im poszaleć w garnkach, niech zobaczą jak się rozwiesza pranie i tak dalej. A tymi małymi krokami uczą się samodzielności.

 

Dobrego dnia!

 

~Ciocia Leosia

 

 

Facebook

Dodaj komentarz

Krótko o mnie

Mój pseudonim literacki Ciocia Leosia zainspirował mnie do działania pod tą nazwą w świecie wirtualnym.  Piszę i ćwiczę, to moje działania na rzecz dobrego samopoczucia. 

Najnowsze posty

  “Sowi smutek”  (Bajkę może