Uśmiech dziecka przy trudach wychowania

Biało za oknem, a Wam zimno ? 

Na te zimowe dni pocieszenie ciepła znajdziemy w naszych wspomnieniach z lata bądź wyjazdów do ciepłych krajów. To czas na wspólne oglądanie zdjęć i filmików rodzinnych- wykorzystaj ten już zimowy czas do wspomnień, to pomoże dziecku na nowo zapisać w swojej pamięci Wasze wspólnie przeżyte ważne momenty w życiu. Pokazuj zdjęcia, opisuj co widzicie, opowiadaj i pytaj dziecko, które już ma około 3 lat, to wtedy zaczyna się zapisywać pamięć długotrwała, która pomoże dziecku w rozwoju, a wam przypomni dobre i ciepłe chwile 🙂

Wydrukuj, wywołaj zdjęcia i wspólnie przyklejaj, wywieszaj z dziećmi na tablicy, do albumu, gdzie chcecie!

Niech te zimowe wieczory będą okazją na miłe wspomnienia i historyjki.

Ostatni wyjazd z dziećmi był bardzo udany pod względem pogody atmosferycznej i przede wszystkim pogody ducha. Dzieci, które się śmieją to dzieci zdrowe i szczęśliwe, i tego nam, rodzicom trzeba. Jednak przy niewielkim spadku poczucia humoru już zapominamy, że to właśnie uśmiech jest lekarstwem na całe zło, niepowodzenia lub przytłoczenia życia codziennego. Bądźmy szczególnie uważni na momenty, gdy widzimy jak nasze pociechy uśmiechają się do nas. Ten post powstał pod inspiracją ostatniego wyjazdu rodzinnego, kiedy to zamiast czuć się zrelaksowanym myślimy o tym czy wszystko będzie dobrze, czy cała podróż będzie szczęśliwym zakończeniem. Z dziećmi podróżować to się nie uśmiecha?

A jednak! Choćby mały wyjazd zza miasto, dalej od domu powoduje wiele radości w oczach dzieci, bo oto rodzice są na wyłączność, a gdy przy tym wyłączymy Internet (telefon nadal będzie potrzebny do upamiętania chwil;)), to dziecko śmieje się najwięcej. Odłóżmy wszystko i spakujmy się i wyjdźmy, wyjedźmy choćby na chwilę do lasu, na łąkę, na wycieczkę do miasta. Zróbmy coś niecodziennego, coś dla siebie i dzieci, takie chwile będą nas kształtowały i spajały jako rodzinę- uśmiechniętą!

Gdy śmieje się dziecko, to śmieje się cały świat

Janusz Korczak

 

Nie ma nic bardziej pięknego od szczerego uśmiechu dziecka, zadowolenia i dumy z siebie. Dziecko tworzy swój mały świat, a my możemy pomóc mu wejść w ten wielki świat. Podróże kształcą, te małe i te duże. Ostatnia duża podróż była inspiracją do napisania wielu bajek i postów, które będą się pojawiać co dwa dni na blogu ciocialeosia.pl ! Zapraszam 🙂

 

 

Dobrego tygodnia i wielu powodów do uśmiechu!

 

~Ciocia Leosia 🙂

Facebook

Dodaj komentarz

Krótko o mnie

Mój pseudonim literacki Ciocia Leosia zainspirował mnie do działania pod tą nazwą w świecie wirtualnym.  Piszę i ćwiczę, to moje działania na rzecz dobrego samopoczucia. 

Najnowsze posty

  “Sowi smutek”  (Bajkę może